Hazard – od czasów starożytnych do współczesności

Hazard – od czasów starożytnych do współczesności

Hazard to wynalazek stary jak świat. Według znawców historii jego początki sięgają 4000 lat p.n.e. i pierwszych sportowych zakładów bukmacherskich (obstawiano wtedy wyścigi konne i starcia gladiatorów). Do rozkwitu hazardu przyczyniła się głównie Grecja, to właśnie Grecja jest kolebką igrzysk.

W 1842 r. bracia Blanc powołali do życia pierwszy salon gry w Monako i od tamtej pory bingo, baccarat i poker stały się najbardziej znanymi grami na świecie. Następnie powstały maszyny wrzutowe, czyli tak zwany one-armed bandit, które do dziś stoją w każdym kasynie. Z kolei na początku XX wieku w Stanach Zjednoczonych powstało znane na całym świecie Las Vegas, Międzynarodowa Stolica Hazardu.

Kolejnym przełomem w historii hazardu było założenie pierwszego internetowego portalu hazardowego. Obecnie takich kasyn w internecie jest mnóstwo, a każde przyciąga niezliczoną ilość miłośników bakarata, pokera czy zakładów sportowych. Od kiedy gry hazardowe pojawiły się w serwisach internetowych, wygrywanie pieniędzy jest banalnie proste!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *